9 vietos, kurias būtina aplankyti

1. Sidnėjus (angl. Sydney)
Sidnėjus (angl. Sydney) – turistų lankomiausias miestas Australijoje. Garsieji Sidnėjaus Operos Rūmai (angl. Sydney Opera House) baigti statyti 1960 metais. Lengvas dizainas sujungtas su nepaprasta akustika šį statinį padaro nepakartojamu. Sidnėjaus Operos Rūmais žavisi visi, netgi tie, kurie visiškai nesidomi opera. Sidnėjuje gausu ne tik kultūrinės veiklos, bet ir pramogų. Australijos paplūdimiai ir žaidimo aikštelės yra vieni iš gražiausių visame pasaulyje. Vėliau, kai būsite mieste, nepamirškite pasigėrėti vaizdinguoju „Uosto tiltu“ (angl.Harbour Bridge). 

     Sidnėjaus "Uosto" tiltas, netoli operos rūmų

Daugiau apie Sidnėjų

2. “Cairns” miestas ir Didysis Barjerinis Rifas (angl. Big Barrier Reef)
Tolima Šiaurės Kvinslendo valstija (angl. North Queensland) – tai nuostabus tropinis rojus. Iš Cairns miesto Jūs galite keliauti į Šiaurę arba Pietus bei į gražiuosius salos kurortus. Prabangūs namai atostogoms – puikus apsigyvendinimo pasirinkimas šioje Australijos dalyje.
Didysis Barjerinis Rifas yra didžiausias pasaulyje koralinis rifas. Šis rifas tęsiasi išilgai Kvinslendo pajūriu 2000 kilometrų ir apytiksliai užima 35 milijonus hektarų. Rifas yra daugybės įvairiausių žuvų bei kitų jūros gyvūnų namai. Šių gyvūnų stebėjimas - tai puiki šeimos veikla, kuri pakerės netgi labiausiai išvargusius keliautojus!

 

                             Cairns                                                                        Didys Barjerinis rifas

Daugiau apie Cairns regioną

3. Brisbano (angl.Brisbane) miestas
Brisbano (angl. Brisbane) miestas yra ta vieta, kurią privalote aplankyti vien dėlto, kad patirtumėte tikrąjį didelio miesto skonį. Šis miestas yra Australijos Kvinslendo valstijos sostinė, o jame gyvena daugiau nei 1.5 milijono gyventojų. Tai miestas, žymus savo nepaprastu grožiu naktį bei galintis pasiūlyti plačios įvairovės virtuvę, kuri turistų bei vietinių gyventojų laikoma geriausia Australijoje.

Brisbano miesto vaizdas

Daugiau apie Brisbano miestą

4. Melburnas (angl. Melbourne)
Melburnas, esantis pietrytinėje Australijos Viktorijos valstijos dalyje, yra laikomas vienu iš gyviausių pasaulio miestų. Daugybė žmonių šį miestą laiko Australijos širdimi. Po 1850 metais Viktorijos valstijoje vykusios aukso karštligės Melburnas staiga išaugo ir tapo vienu turtingiausių miestų pasaulyje. Šis miestas dar įdomus tuo, jog čia ir orai, ir keturi metų laikai labai skirtingi. Sakoma, kad kartais per dieną galima patirti visus keturis sezonus. Melburnas gali pasiūlyti modernios architektūros junginį, bei gražiausius Viktorijos laikų architektūros pavyzdžius pasaulyje.

Ypatingai žavus Melbunas naktį

Daugiau apie Melburno miestą

5. Didysis Vandenyno kelias (angl. The Great Ocean Road)

Apsilankymas Australijoje nebus pilnavertis, jeigu Jūs praleisite galimybę pasimėgauti vaizdais keliaujant Didžiuoju Vandenyno keliu. Važiuodami virš 200 mylių Viktorijos valstijos vandenyno ir oro sąlygų suformuota uolėta pakrante, išvysite kvapą gniaužiančius vaizdus bet kuriuo metų laiku: didingos uolos, įspūdingieji "12 apaštalų", Londono tiltas ir daugybė nuostabių įlankų. Pakelėje yra keletas įdomių vietinių restoranų, taip pat gražių vietų, kuriose sustojus galėsite pasimėgauti alumi.


Didysis vandenyno kelias išsiskiria įspūdingomis uolomis

Didžiojo vandenyno kelio turas, bei video

6. “The Red Centre” ir “Uluru-Tjuta” nacionalinis parkas
Raudonasis centras (angl.“The Red Centre”) apima keletą iš pačių nuostabiausių gamtovaizdžių visame pasaulyje, keletas iš jų yra datuojami 800 milijonų metų senumo. Raudonasis Centras yra šiaurinėje teritorijoje bei yra laikomas fizine Australijos centro vieta. Turistai gali mėgautis „Ayers“ uolienomis, kurios dar kitaip vadinamos „Uluru“. Manoma, jog „Uluru“ uolienų stebėjimas yra nuostabi veikla kylant bei leidžiantis saulei, kadangi kai spalvingi spinduliai krenta per raudonas uolas, atrodo, jog jos pradeda svyruoja ir keistis į užburiančias figūras.
Uluru – Tjuta Nacionalinis parkas – tai vieta, kurioje yra ir laukinių gyvūnų/augalijos draustinis ir kartu Nacionalinis parkas. Kartu su „Ayers“ uolienomis, parkas apima tokias vietas, kaip Alice Springs bei „Olga“ uolas.

                      Didysis Vandenyno kelias                                       "Uluru-Tjuta" acionalinis parkas

Turas po "The Red Centre" teritoriją, bei video

Uluru SAFARI IN STYLR džipais (video) ir Uluru safari

7. Kanbera (angl.Canberra)
Kanbera (angl. Canberra) – Australijos sostinė, kurioje yra daug vietų vertų pamatyti. Kanberoje galite aplankyti Parlamento Rūmus, Nacionalinę Australijos galeriją, kuri turi 100000 meno darbų, Nacionalinę biblioteką, Nacionalinius archyvus su senais filmais, įrašais, knygomis bei senovinius žmogaus pagamintus daiktus, taip pat Karo memorialą.

Australijos parlamento rūmai

Daugiau apie Kamberą

8. Adelaidė (angl. Adelaide)
Adelaidė yra pietų Australijos sostinė. Tai civilizuotas bei ramus miestas, kuriame gyvena maždaug vienas milijonas gyventojų. Adelaidė yra padalinta į dvi dalis – Adelaidę ir Š. Adelaidę, kurios atskirtos Torrenso upe. Miestą supa gražūs gamtovaizdžiai, pavyzdžiui, žaliuojančiais parkais, pakrantės paplūdimiais ir pan. Tai klestintis miestas, kuris turi keletą prestižiškiausių vynuogynų visoje šalyje.

    

              Viktorijos aikštė Adelaidės mieste                                     Adelaidės parkas

Daugiau apie Adelaidę

9. Tasmanija (angl. Tasmania)
Tasmanija yra sala, nutolusi 240 km į pietryčius nuo Australijos žemyno. Tasmanija - tai neprijaukintos laukinės gamtos sala. Palyginti mažo dydžio, Tazmanija turi nuostabią kraštovaizdžio įvairovę, kuri susideda iš ledynų kalnų, tankių miškų ir kalvotų žalių kalvų.  Tasmanija Jums gali pasiūlyti kvapą gniaužiantį kraštovaizdį, keliavimą pėsčiomis bei stovyklavimą.


Tasmanijos gamtos kraštovaizdžiai                                             

Daugiau apie Australijos gyvūnus, bei "Tasmanijos velnio" video